Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Owczarki

Owczarki charakteryzuje duża inteligencja, łatwość nauki i ogromne przywiązanie do człowieka. Lubią aktywny tryb życia, przestrzeń i świeże powietrze. Cieszą się dużą popularnością zarówno jako psy stróżujące, jak i rodzinne. Niektóre z nich wykorzystywane są do pracy w policji, np. owczarek niemiecki.

Border Collie

Owczarki
Border Collie
Inteligentny i bystry pies. Jego predyspozycje wymagają, aby praca, którą wykonuje, dawała mu radość i pozwalała wykazać się inicjatywą. Wykazuje olbrzymią potrzebę i chęć do pracy oraz ciągłego ruchu. Właściciel psa powinien dysponować czasem i być osobą aktywną. Border Collie to pies szczerze oddany swojemu właścicielowi, uległy i zrównoważony.
Zobacz więcej

Owczarek kaukaski

Owczarki
Owczarek kaukaski
Psy tej rasy są miłe i spokojne, zrównoważone, nie uciążliwe, na własnym terenie nie akceptują obcych. Poza nim czują się raczej niepewnie. Odporny na zimno, źle znosi przebywanie w budynkach, zdecydowanie bardziej odpowiada mu pobyt na wolnym powietrzu. Na terenach, gdzie pełni jeszcze swoje pierwotne funkcje, obcina mu się uszy, aby zapobiec zranieniom ze strony wilków.
Zobacz więcej

Owczarek niemiecki

Owczarki
Owczarek niemiecki
Owczarki niemieckie cechuje wysoki stopień posłuszeństwa oraz zdolność do szybkiego uczenia. Są lojalne, odważne, przywiązane do rodziny, odporne na warunki atmosferyczne. Rasa charakteryzuje się inteligencją i bystrością. W Polsce i na świecie jest jedną z najpopularniejszych ras.
Zobacz więcej

Owczarek podhalański

Owczarki
Owczarek podhalański
Pies z natury łagodny, czujny, dobrze tolerujący dzieci, bardzo przywiązuje się do właściciela, posłuszny, odznacza się wysoką inteligencją. Przed wojną używany przez policję i wojsko jako pies stróżujący i patrolowy. Przez GOPR wykorzystywany jako lawinowy pies ratowniczy. W mieście wymaga częstych spacerów, najlepiej połączonych z możliwością wybiegania się.
Zobacz więcej

Owczarek szetlandzki

Owczarki
Owczarek szetlandzki
Psy te uchodzą za jedną z najbardziej odpornych na choroby ras. Jest wesoły, żywy i skory do zabaw. Jest nieufny wobec obcych, oddany wobec właściciela, przy pracy współpracuje z nim. Sprawdza się w szkoleniach i psich sportach. Chętnie i szybko się uczy. Lubi dzieci. Hodowany także jako pies do towarzystwa. Sprawdza się także jako pies stróżujący.
Zobacz więcej

Owczarek szkocki długowłosy

Owczarki
Owczarek szkocki długowłosy
Owczarki szkockie to psy z natury łagodne, prawie nigdy agresywne. Rodzinne, przywiązują się do domowników. Towarzyskie, nie mogą długo pozostawać w samotności. Jego inteligencja oraz aktywność i chęć do pracy pozwala na użycie go do stróżowania, jako psa pasterskiego a także do towarzystwa. Lubią dużą przestrzeń i dużo ruchu, ale aklimatyzują się również w mieszkaniach.
Zobacz więcej

Polski owczarek nizinny

Owczarki
Polski owczarek nizinny
To pies o silnym instynkcie zaganiającym i stróżującym, stąd wykorzystywany przez setki lat do pilnowania dużych stad owiec. Obecnie najczęściej pełni rolę psa towarzyszącego. Odważny, energiczny pies z niewielką skłonnością do włóczęgostwa i kłusownictwa. Ze względu na duży temperament tego psa (a także skłonność do utraty linii) istnieje konieczność zapewnienia mu dużej dawki ruchu na wolnym powietrzu.
Zobacz więcej
Stron: | 1 |