Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Pinczery/sznaucery

Do tej grupy zaliczają się rasy o charakterze stróżującym, bystre i spostrzegawcze. Potrafią wykazać się odwagą i przezornością. Obecnie wykorzytywane również jako psy domowe i rodzinne; dobermany zalicza się również do psów policyjnych.

Doberman

Pinczery/sznaucery
Doberman
Nieufny wobec obcych ludzi, agresywny wobec psów, silnie przywiązuje się do tylko jednego pana. Jest hodowany jako pies rodzinny, jednak ze względu na żywiołowy charakter jego kontakt z dziećmi musi być nadzorowany. Pies obronny i stróżujący, towarzyszacy, domowy. Współcześnie rasa ta, jest także zaliczana do ras psów służbowych - policyjnych.
Zobacz więcej

Pinczer średni

Pinczery/sznaucery
Pinczer średni
Pinczer jest psem, który dobrze sprawdza się w roli stróża. Obecnie jest doskonałym psem do towarzystwa, łatwym w utrzymaniu, wymagającym jednak podstawowego szkolenia i konsekwencji. W domu spokojny, ciepłolubny, wierny towarzysz, na spacerach energiczny, lubiący zabawy. Samce częściej miewają skłonności do włóczęgostwa i potyczek z innymi psami.
Zobacz więcej

Pinczer miniaturowy

Pinczery/sznaucery
Pinczer miniaturowy
Pies o żywym temperamencie, odważny, bystry i spostrzegawczy. Lubi spacery. Posiada silny instynkt łowiecki oraz stróżujący. Ratlery przywiązują się do jednego, ewentualnie dwóch członków rodziny. Zazwyczaj przejawia nieufność w stosunku do obcych, bywa szczekliwy Pinczer miniaturowy jest psem do towarzystwa, także wykorzystywany jest jako pies pilnujący. Może być hodowany w małych mieszkaniach.
Zobacz więcej

Sznaucer olbrzym

Pinczery/sznaucery
Sznaucer olbrzym
Pies silny o żywym usposobieniu. Jego charakterystycznymi cechami są odwaga, której towarzyszy spokój i przezorność, wierność wobec swego pana. Początkowo psy te były hodowane tylko na terenach wiejskich przez chłopów wykorzystujących je do stróżowania gospodarstw, a także pilnowania wozów browarskich (stąd dawna nazwa sznaucer piwny).
Zobacz więcej

Sznaucer średni

Pinczery/sznaucery
Sznaucer średni
Zdecydowany temperament, nie wykluczający zimnej krwi i ostrożności, upodobanie do zabaw. Jest przywiązany do swego pana i akceptuje dzieci. Jest wytrzymały i odporny na wahania temperatury oraz choroby. Sznaucer średni jest psem stróżującym i towarzyszącym. Istnieje konieczność systematycznego czesania, strzyżenia i trymowania sierści.
Zobacz więcej

Sznaucer miniaturowy

Pinczery/sznaucery
Sznaucer miniaturowy
Sznaucer miniaturowy ma charakter sznaucera średniego z piętnem temperamentu i zachowania małego psa. Psy tej rasy bardzo mocno przywiązują się do swojego właściciela. Pies towarzyszący, nadający się także do sportów takich jak agility, frisbee, a także obedience. Pies stróżujący. Może przebywać w ciasnych mieszkaniach. Zasadniczo nie występują u nich choroby wrodzone.
Zobacz więcej
Stron: | 1 |