Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Psy molosowate

Molosy - nazwa dużych psów z ras o ciężkiej, zwartej budowie, silnie umięśnionych, wywodzących się prawdopodobnie od jednego przodka. Nazwa pochodzi od greckiego plemienia Molosów (psy Molosów). Do tej grupy należą psy wykorzystywane głównie jako psy stróżujące, ale także rodzinne.

Bernardyn

Psy molosowate
Bernardyn
Bernardyny są łagodnymi, wiernymi i przyjacielskimi psami. Znane ze swojej lojalności, spokoju, tolerancji w stosunku do innych zwierząt oraz dzieci. Bardzo przywiązują się do swoich właścicieli - nierzadko stają w ich obronie, gdy grozi im jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Psy tej rasy są wykorzystywane w ratownictwie górskim i w poszukiwaniach rożnego typu. Hoduje się je też jako psy stróżujące bądź domowe.
Zobacz więcej

Bokser

Psy molosowate
Bokser
Boksery to psy aktywne, niezmordowane na spacerach, wymagające dużo ruchu i zajęcia. Pies towarzyszący, obrończy. Boksery używane są również w ratownictwie. Jest psem rodzinnym, towarzyskim, źle znoszącym samotność. W Polsce bardzo popularne są psy w typie boksera, określane jako "boksery bez rodowodu", często będące efektem krzyżówek z amstaffami lub innymi molosami.
Zobacz więcej

Dog kanaryjski - Perro de Presa Canario

Psy molosowate
Dog kanaryjski - Perro de Presa Canario
Dog kanaryjski (Perro de Presa Canario) - to jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, psów molosowatych, szwajcarskich psów pasterskich i innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów molosowatych w typie dogowatym. Pies zrównoważony, cechujący się opanowaniem, umiejący zachować samokontrolę i powagę wobec zagrożenia.
Zobacz więcej

Nowofundland

Psy molosowate
Nowofundland
Nowofundland to pies masywny i muskularny, cechujący się dobrą kondycją ruchową.Często wykorzystywany jest jako pies ratowniczy pracujący w wodzie, jak również pies zaprzęgowy używany do transportu ciężkich ładunków (obecnie wyłącznie sportowo). Znany jest ze swojej życzliwości, delikatności i łagodności - zwłaszcza w stosunku do ludzi.
Zobacz więcej

Buldog angielski

Psy molosowate
Buldog angielski
Nieduży, masywny pies o bardzo skróconej kufie. Buldogi mają wesołe, łagodne i cierpliwe usposobienie. Są czujne, nie wymagają zbyt dużo ruchu i nie są hałaśliwe. Skore do zabawy zarówno z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi. Okolice oczu i fałdy na nosie wymagają regularnej pielęgnacji. Ukochany pies komendanta z sitcomu "13. Posterunek" o ksywce Pershing.
Zobacz więcej

Cane Corso

Psy molosowate
Cane Corso
Rasa ta pochodzi z Półwyspu Apenińskiego. Używano go do polowań na grubego zwierza. Jedna z najstarszych ras istniejących na świecie, wywodzi się z molosów asyryjskich. Imię "corso" (łac. cohors) znaczy strażnik, opiekun (etymologia niepewna). Dla członków rodziny jest łagodny. W stosunku do obcych zachowuje dystans. W procesie szkolenia wymaga łagodnego podejścia.
Zobacz więcej

Dog de Bordeaux

Psy molosowate
Dog de Bordeaux
Niegdyś pies bojowy i obronny. Obecnie jest to łagodny pies rodzinny o zrównoważonym charakterze. Lubi towarzystwo dzieci. Należy mu zapewnić odpowiednią ilość ruchu. Pies raczej dla doświadczonych właścicieli. Rasa ta stała się bardziej popularna w Polsce dzięki reklamom oraz serialowi "Rodzina zastępcza", gdzie jednym z bohaterów jest pies rasy Dog de Bordeaux.
Zobacz więcej

Dog niemiecki

Psy molosowate
Dog niemiecki
Psy przyjazne, mocno przywiązane do właściciela, lubią dzieci, jednak są "zakłopotane" wobec małych psów i kotów. Takie zachowanie można wykluczyć wychowując doga z małym psem lub kotem od szczeniaka. Posłuszeństwo można wyegzekwować konsekwentnym i stosunkowo wczesnym wychowaniem. W okresie szczenięcym należy pilnować aby dogi nie nadwyrężały swoich kości (m.in. aby nie skakały), gdyż te są jeszcze bardzo kruche.
Zobacz więcej

Rottweiler

Psy molosowate
Rottweiler
Nie jest on z natury agresywny, ale groźnie spogląda na intruza, w którym widzi zagrożenie; jeśli utwierdzi się w tym przekonaniu zareaguje, a wówczas trudno go powstrzymać. Musi być dobrze wychowany, aby nie zachowywał się agresywnie wobec napotkanych psów. W domu ten potężny molos respektuje swoją rodzinę i otacza ją opieką. Lubi dzieci i czuwa nad nimi, często wykazuje w tym kierunku daleko posuniętą gorliwość.
Zobacz więcej

Shar Pei

Psy molosowate
Shar Pei
Ta pradawna rasa hodowana była w Chinach. Jego głównym przeznaczeniem było stróżowanie świątyń.Towarzyski, czujny, wrażliwy, skłonny do obrony, ale nie agresywny. Jest to pies "jednego właściciela", którego bezwzględnie słucha, natomiast wszystkich domowników otacza wielką miłością. Pies ten nadaje się idealnie do hodowania w mieszkaniu, jest z natury bardzo czysty.
Zobacz więcej
Stron: | 1 |