Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Psy pasterskie

Psy pasterskie to głównie obrońcy stad zwierząt hodowlanych. Są zacięte w walce, odważne i odporne na trudne warunki pogodowe i terenowe. W stosunku do ludzi są przyjazne i lojalne. Obecnie najczęściej spotykane jako psy rodzinne.

Berneński pies pasterski

Psy pasterskie
Berneński pies pasterski
Psy tej rasy są łagodne i przyjazne w stosunku do ludzi. Tolerują dzieci i są wobec nich ostrożne, cierpliwe i opiekuńcze. Berneński pies pasterski obecnie jest najczęściej hodowany jako pies rodzinny, pełni też rolę stróża. Sprawdza się w dogoterapii, pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Rasa ta jest wrażliwa na wysokie temperatury, dlatego że wywodzi się z terenów wysokogórskich.
Zobacz więcej

Bouvier des flanders

Psy pasterskie
Bouvier des flanders
Jest to jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających. Przodkami tej rasy były psy zaganiające żyjące we Flandrii. Są czujne, aktywne, pojętne, nieufne wobec obcych, czasem nawet uparte. Pielęgnacja takiego psa jest bardzo czasochłonna ponieważ wymaga on codziennego szczotkowania.
Zobacz więcej

Owczarek australijski (typ amerykański)

Psy pasterskie
Owczarek australijski (typ amerykański)
Jedna z ras psów, należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich (owczarskich).Owczarki australijskie potrzebują bardzo wiele aktywności fizycznej oraz psychicznej, inaczej mogą sprawiać kłopoty. Uwielbiają psie sporty i ruch (agility, dog frisbee, flyball).
Zobacz więcej

Welsh Corgi Cardigan

Psy pasterskie
Welsh Corgi Cardigan
Spokojniejsze od Pembroke, ale równie towarzyskie, inteligentne i chętne do nauki. Cardigany bywają wobec innych psów dość zuchwałe. W celu uniknięcia późniejszych problemów należy je wcześnie socjalizować. Jest to rasa lubiąca długie i urozmaicone spacery. Cardigany chętnie biorą udział w zajęciach sportowych angażujących zarówno psa jak i właściciela, takich jak aportowanie i próby na torze przeszkód.
Zobacz więcej

Welsh Corgi Pembroke

Psy pasterskie
Welsh Corgi Pembroke
Rasa wyhodowana w Walii, wywodzi się od psów Wikingów. Przyjaźnie nastawione wobec ludzi, kontaktowe. Są pojętne i zawsze czujne. Pies rodzinny, uwielbiający wspólne zabawy. Psy te wykorzystywane są jako psy pasterskie i zaganiające. Coraz częściej są to psy towarzyszące. W Polsce rasa coraz częściej spotykana. Jest około 250 psów tej rasy w Polsce.
Zobacz więcej
Stron: | 1 |