Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Teriery

Teriery pierwotnie należały do grona psów myśliwskich. Wykorzystywano je do polowań na lisy, szczury, wydry i borsuki. Obecnie psy te rzadko już pełnią funkcje myśliwskie. W wiekszości są traktowane jako psy rodzinne i towarzyszące.

American Staffordshire Terrier

Teriery » Typu bull
American Staffordshire Terrier
American Staffordshire Terrier jest dynamicznym, odważnym i energicznym zwierzęciem, stąd ma on dużą potrzebę ruchu. W szybkim czasie zdobył dużą popularność, co spowodowało powstanie wielu hodowli, sprzedających psy nieposiadające rodowodów. American Staffordshire Terrier współcześnie jest wykorzystywany jako pies rodzinny.
Zobacz więcej

Jack Russell Terrier

Teriery » Duże i średnie
Jack Russell Terrier
Jack Russell Terrier jest psem niewielkich rozmiarów o sylwetce średniej długości oraz zwinnej. Jack Russell Terrier jest psem żywym, czujnym, aktywnym, inteligentnym. Podczas pracy na polowaniu charakteryzuje się odwagą oraz zapalczywością. Posiada przyjazne usposobienie w stosunku do ludzi.
Zobacz więcej

Bulterier

Teriery » Typu bull
Bulterier
Charakterystyczny profil głowy nie pozwala pomylić bulteriera z innymi terierami typu Bull. Jest zrównoważony, dający się podporządkować, żywy i bystry, lecz często uparty. Wymaga doświadczonego i konsekwentnego hodowcy, który będzie potrafił odpowiednio postępować z psem i zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu.Bulteriery dobrze czują się w psich sportach, takich jak agility czy flyball.
Zobacz więcej

Czarny terier rosyjski

Teriery » Duże i średnie
Czarny terier rosyjski
Psy tej rasy są odważne, pewne siebie, silne, nieufne wobec obcych. Świetnie nadają się do szkolenia, są pojętne i posłuszne. Czarny terier jest lojalny, oddany rodzinie, kocha dzieci. Bardzo odporny na choroby i różne warunki atmosferyczne. Nie potrzebuje dużej dawki ruchu. W domu nie niszczy przedmiotów, zgadza się z innymi zwierzętami. Szczeka bardzo mało lub wcale.
Zobacz więcej

Foksterier szorstkowłosy

Teriery » Duże i średnie
Foksterier szorstkowłosy
Foksterier jest psem o instynkcie łowieckim. Po odpowiednim i cierpliwym szkoleniu może stać się psem posłusznym i zrównoważonym. Jest to pies ruchliwy, wesoły, ciekawski, o bardzo żwawym temperamencie. Rasa wymagająca wiele ruchu na świeżym powietrzu. Okrywa włosowa szorstkowłosych wymaga trymowania.
Zobacz więcej

Terier szkocki

Teriery » Małe
Terier szkocki
Terier szkocki jest dość uparty, ale nie zaczepny, nieustępliwy, zwłaszcza wobec innych psów. Dość trudny w szkoleniu, ale dobrze zapamiętuje nauki. Wierny towarzysz, wytrwały piechur. W warunkach domowych spokojny i zrównoważony. Lubi towarzystwo ludzi, nie atakuje ich nigdy, jednak do obcych odnosi się z rezerwą.
Zobacz więcej

West Highland White Terrier

Teriery » Małe
West Highland White Terrier
Był hodowany do polowań na szczury, lisy, borsuki. Zdaniem hodowców i właścicieli jest to pies energiczny, otwarty na świat, odważny, uczuciowy,uparty,pewny siebie, wszędzie dobrze się czuje. Jest ruchliwy, wierny i towarzyski: lubi zabawy, przywiązuje się do bliskich, lubi dzieci. Może być agresywny w stosunku do innych psów.
Zobacz więcej

Yorkshire Terrier

Teriery » Miniaturowe
Yorkshire Terrier
Tolerancyjne wobec dzieci. Odważne wobec większych psów,, dobrze współżyją z innymi zwierzętami domowymi. Łatwo dostosowujące się, mądre i pojętne. Czujne i aktywne, są skore do zabawy i oddane właścicielowi. Yorkshire Terriery bardzo przywiązują się do swych rodzin. Psy tej rasy to głównie psy towarzyszące i reprezentacyjne.
Zobacz więcej
Stron: | 1 |