Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Szpice i zaprzęgowe

Psy tej grupy są wykorzystywane obecnie do zaprzęgów tylko dla rekreacji i w sportach zaprzęgowych. Wiele z nich pełni dziś funkcję psa rodzinnego, niektóre z nich wykorzystywane są również w dogoterapii. Nie nadają się na psy obronne - są życzliwe wobec obcych.

Akita inu

Szpice i zaprzęgowe
Akita inu
Akita to rasa myśliwskich szpiców japońskich, przeznaczona pierwotnie do polowania na grubą zwierzynę. Psy te znane są z uporu, zawziętości i bezwzględności w walce. Są silne, niezależne, mają mocny i zdecydowany charakter. Wymagają konsekwentnego prowadzenia. Przywiązują się silnie do jednego właściciela. Są czujnymi stróżami i obrońcami swojej rodziny.
Zobacz więcej

Alaskan Malamute

Szpice i zaprzęgowe
Alaskan Malamute
Mają opinię przyjacielskich, jednakże maszerzy często mają kłopoty z ich gotowością do bójek z innymi psami. Lubią dzieci oraz są życzliwe w stosunku do obcych. Chociaż używane są jeszcze jako psy pociągowe (głównie dla rekreacji i w sportach zaprzęgowych), najczęściej Malamuty utrzymywane są dzisiaj jako psy rodzinne oraz reprezentacyjne. Nie spełniają się jako psy stróżujące.
Zobacz więcej

Siberian Husky

Szpice i zaprzęgowe
Siberian Husky
Rasa ta jest rasą pierwotną, pochodzącą z rejonu Kołymy w północnej Syberii. Słowo "husky" znaczy ochrypły i kiedyś określano w ten sposób wszystkie psy używane do ciągnienia sań, obecnie nazwa ta przysługuje jedynie rasie syberian husky. Pies zaprzęgowy, jest także wykorzystywany jako pies terapeutyczny dzieci autystycznych (dogoterapia).
Zobacz więcej
Stron: | 1 |