Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Psy myśliwskie

Psy myśliwskie to grupa psów róznych ras przygotowanych do pomocy w trakcie polowań. W zależności od zachowania psa wyróżnia się psy wystawiające i niewystawiające. Psy te spełniają różne funkcje od pogoni za zwierzyną, polowania w wodzie, polowania na dziki, przez tropienie zwierza po śladach i naganianiu go, a na poszukiwaniach postrzelonego zwierzęcia kończąc.

Beagle

Psy myśliwskie
Beagle
Wesoły i żywy, z natury niezależny, ma tendencje do włóczęgostwa. Tolerancyjne wobec dzieci. Szczeka głośno i chętnie, zwłaszcza w towarzystwie innych psów. Wymaga okazjonalnego szczotkowania. Beagle są podatne na infekcje uszu. Ze wzgędu na duży apetyt łatwo tyją. Dobrze odżywiane i zadbane psy dożywają aż do 15-20 lat. Rasa ta w Polsce zyskuje coraz większą popularność.
Zobacz więcej

Jamnik

Psy myśliwskie
Jamnik
Jamnik to pies bardzo żywy, odważny, czujny i inteligentny. Ponieważ jest psem myśliwskim, przystosowywano go do różnego typu polowań. Był tresowany na posokowca, psa zaganiającego, buszującego i norowca. Jamniki można podzielić ze względu na ich szatę na szorstkowłose, krótkowłose i długowłose. Obecnie często pełni rolę psa rodzinnego.
Zobacz więcej

Dalmatyńczyk

Psy myśliwskie
Dalmatyńczyk
Jest to pies odważny, przyjacielski, inteligentny, czujny, zrównoważony i towarzyski. Wykazuje wysoki stopień przywiązania do członków rodziny, dobrze czuje się w towarzystwie dzieci. Bardzo żywy, aktywny, dobrze umięśniony pies, pobudliwy. Sprawdza się jako pies rodzinny, jeśli jest odpowiednio prowadzony. Dalmatyńczyki gubią bardzo dużo włosów. Linieją praktycznie przez cały rok z przejściowymi okresami w których linieją bardzo obficie.
Zobacz więcej

Ogar polski

Psy myśliwskie
Ogar polski
Ogar jest psem spokojnym, zrównoważonym i jak inne rasy stworzone do polowania w grupie, niezwykle towarzyskim. Potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Dobrze sprawdza się w kontaktach z dziećmi (zwłaszcza suki wykazują się w takich sytuacjach dużym wyczuciem). Tak jak każdy pies gończy, ogar lubi swobodę na spacerach, często oddala się od właściciela. Nie ma natomiast skłonności do włóczęgostwa, za to posiada znakomitą orientację w terenie.
Zobacz więcej

Seter irlandzki

Psy myśliwskie
Seter irlandzki
Seter irlandzki jest kojarzony z Irlandią, jednak wywodzi się z Francji, Hiszpanii oraz Macedonii. Spośród seterów jest najlżejszy, ale jednocześnie najwyższy i najszybszy. Seter irlandzki jest psem rodzinnym, potrzebującym kontaktu z człowiekiem. Inteligentny i żywy potrzebuje zaspokojenia dużej potrzeby ruchu. Nieagresywny wobec obcych i innych zwierząt. Może sprawiać problemy w ułożeniu, przy braku odpowiedniej tresury może uciekać.
Zobacz więcej

Seter szkocki

Psy myśliwskie
Seter szkocki
Są to psy inteligentne, wytrwałe o dość silnym uporze w pracy, uważne i cierpliwe. Dla członków rodziny są przyjazne i wrażliwe, łagodne dla dzieci. W stosunku do obcych są przyjazne i towarzyskie, jednak na początku nieufne. Bardzo mocno przywiązują się do swojego właściciela, którego sobie wybierają. Wymagają regularnej, dziennej dawki ruchu na świeżym powietrzu.
Zobacz więcej

Wyżeł weimarski krótkowłosy

Psy myśliwskie
Wyżeł weimarski krótkowłosy
Wyżeł ten jest wierny, łatwy do prowadzenia, spokojny, inteligentny. Niekiedy samowolny, duża ciętość stwarza czasem problemy. Wymaga konsekwentnego właściciela - lubi sprawdzać jak daleko może się posunąć. Pies ten uczy się szybko, jest dominujący. Dla wyżła weimarskiego najważniejszy jest ruch (minimum 70 min. dziennie). Jego mięśnie wymagają codziennych ćwiczeń: spacerów i biegania.
Zobacz więcej
Stron: | 1 |