Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Psy aportujące

Do tej grupy zaliczają się psy lubiące ruch i zabawę, wesołe, pełne energii i oddania właścicielowi. Należą do niej zarówno Cocker Spaniele traktowane dziś jako psy rodzinne, jak również Labradory i Goldeny doskonale sprawdzające się w zajęciach dogoterapeuycznych.

Cocker spaniel amerykański

Psy aportujące
Cocker spaniel amerykański
Rasa pochodzi od cocker spanieli angielskich, które około 1880 roku sprowadzono do Ameryki. W amerykańskich warunkach bardziej przydatny był mniejszy pies (polowano na drobniejsze niż w Anglii ptactwo), dlatego dążono do zmniejszenia jego rozmiarów. Psy tej rasy są aktywne, łagodne i ruchliwe. Dziś najczęściej jest hodowany jako pies rodzinny, do towarzystwa. Wymaga dużej, dziennej dawki ruchu. Szata musi być regularnie szczotkowana i przycinana
Zobacz więcej

Cocker spaniel angielski

Psy aportujące
Cocker spaniel angielski
Cocker spaniel angielski jest to pies wesoły, oddany właścicielowi, dobry towarzysz dla ludzi lubiących ruch. Lubi się bawić z dziećmi i jest stworzony dla rodziny lubiącej dużo ruchu na świeżym powietrzu. Jest psem myśliwskim (płochacz), lecz sprawdza się również jako aporter drobnej zwierzyny. Obecnie jest jednak najczęściej hodowanym jako pies rodzinny.
Zobacz więcej

Golden Retriever

Psy aportujące
Golden Retriever
Charakteryzuje się inteligencją i posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem, rzadko szczeka. Towarzyski, potrzebuje bliskiego kontaktu z członkami rodziny, dobrze toleruje inne zwierzęta w domostwie. Obecnie najczęściej jest psem towarzyszącym i ze względu na usposobienie - przyjacielem rodziny. Sprawdza się także w psich dyscyplinach sportowych np. agility, obedience.
Zobacz więcej

Labrador Retriever

Psy aportujące
Labrador Retriever
Przyjacielskie, posłuszne, łatwe do wyszkolenia i wymagające odpowiedniej tresury. Labrador Retriever jest rasą wszechstronnie użyteczną. Psy tej rasy są wykorzystywane m. in. jako psy ratownicze (gruzowe i do ratownictwa wodnego), przewodnicy ociemniałych, psy rodzinne, psy wykorzystywane w kynoterapii. Trzeba zapewnić mu odpowiednią do jego potrzeb dawkę codziennego ruchu (ok. pół godziny dziennie).
Zobacz więcej
Stron: | 1 |