Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Psy do towarzystwa

Psy do towarzystwa są najczęściej bardzo łagodnymi, wesołymi pieskami, lubiącymi towarzystwo ludzi. Wiele z nich ma bardzo niewielkie rozmiary i traktowane są jak żywe maskotki. Wiekszość z nich wymaga też licznych zabiegów pielęgnacyjnych związanych z ich charakterystyczną urodą.

Buldog francuski

Psy do towarzystwa
Buldog francuski
Pomimo nazwy sugerującej przeznaczenie rasy do walk z bykami, jest to pies łagodny i towarzyski, o miłym usposobieniu. Nazwa buldog jest jedynie konsekwencją pochodzenia rasy od buldoga angielskiego, który początkowo był rosłym i dobrze zbudowanym psem, używanym do walki. Posiada małe wymagania co do ruchu i jedzenia. Obecnie buldog francuski jest ceniony jako pies towarzyszący.
Zobacz więcej

Lhasa Apso

Psy do towarzystwa
Lhasa Apso
Pies reprezentacyjny, do towarzystwa. Czujny, nie szczeka niepotrzebnie. Był ulubieńcem arystokracji w dawnym Tybecie. Bujna sierść wymaga systematycznej pielęgnacji. Dobrze nadaje się do trzymania w mieszkaniu, ale ceni sobie też ruch na wolnej przestrzeni.
Zobacz więcej

Papillon

Psy do towarzystwa
Papillon
Spaniel kontynentalny miniaturowy Papillon (z fr. Papillon - motyl) - jedna z ras psów przynależna do grupy psów do towarzystwa w sekcji spanieli miniaturowych. Psy tej rasy są wesołe, pełne temperamentu, łatwe do prowadzenia, nie są szczekliwe. Papillon jest inteligentny, przyjacielski i pewny siebie.
Zobacz więcej

Cavalier King Charles Spaniel

Psy do towarzystwa
Cavalier King Charles Spaniel
Żywy i wesoły, pełen wdzięku, lubiący zabawę, przywiązany do członków rodziny, pozbawiony lęku i agresji, przyjacielski. Wykazuje się zachowaniami prospołecznymi wobec psów oraz innych zwierząt domowych. Wykorzystuje się także go w dogoterapii. Nadaje się do psich sportów tj. mini agility. Teraz jest psem głównie do towarzystwa. Wymaga częstego czesania.
Zobacz więcej

Chihuahua

Psy do towarzystwa
Chihuahua
Odważne, inteligentne, nieco nerwowe; potrafią być uparte i wesołe. Przywiązują się do jednego właściciela, tolerancyjne wobec innych zwierząt w domu. Nie nadają się do pozostawienia bez nadzoru z małymi dziećmi. Z powodu ich rozmiaru, nerwowego temperamentu i fizycznej kruchości wymagają dużej opieki zarówno ze strony właścicieli, jak i specjalistów weterynarii, zwłaszcza z zakresu położnictwa.
Zobacz więcej

Maltańczyk

Psy do towarzystwa
Maltańczyk
Jedna z najstarszych ras świata. Dokładne jej pochodzenie nie jest znane, ale wiadomo, że były już znane w starożytnym Egipcie, Rzymie i Grecji. Maltańczyki nie mają sierści, lecz włosy, co u psów jest rzadko spotykane. Rasa odpowiednia dla alergików. Bardzo aktywny w domu. Uwielbia spacery, bardzo żywy piesek. Czasami jest mylony z West Highland White Terrierem.
Zobacz więcej

Mops

Psy do towarzystwa
Mops
Pies tej rasy jest kontaktowy i towarzyski, więc źle znosi długotrwałą samotność. Wykazuje dość znaczny stopień posłuszeństwa i szybko przystosowuje się do życia w rodzinie. Jest dobrze przystosowany do życia w małym mieszkaniu, nie wymaga całogodzinnych spacerów na wolnym powietrzu. W Polsce mops staje się coraz bardziej popularny ze względu na niewielkie wymagania dotyczące utrzymania i pielęgnacji.
Zobacz więcej

Pekińczyk

Psy do towarzystwa
Pekińczyk
Pekińczyki są psami niezależnymi i nieufnymi wobec obcych, choć są swojemu opiekunowi wiernie oddane. Lubią spokój i raczej nie nadają się dla hałaśliwych i energicznych dzieci. Współcześnie pekińczyki pełnią funkcje reprezentacyjne i są psami do towarzystwa. Psy wymagają częstego czesania, nie wymagają jednak strzyżenia. Gubienie sierści jest dosyć znaczne. Mają małe wymagania co do ruchu i pokarmu.
Zobacz więcej

Pudel duży

Psy do towarzystwa
Pudel duży
Pies wykorzystywany dawniej do polowań, głównie na ptactwo wodne, dziś pełni przeważnie funkcje reprezentacyjne. Istnieją pudle, które dobrze nadają się do pracy z chorymi i niepełnosprawnymi ludźmi. To fakt, który pozwala je uznać za rasę nie tylko reprezentacyjną, ale i pomocną w kynoterapii.
Zobacz więcej

Pudel miniaturowy

Psy do towarzystwa
Pudel miniaturowy
Pudel miniaturowy to aktywny, żywy, wręcz ciekawski pies, potrzebujący ciągłego kontaktu z człowiekiem. Dawniej wykorzystywano pudle do szukania trufli, czy aportowania zwierzyny z wody. Obecnie jest to pies rodzinny i reprezentacyjny. Pielęgnacja sierści jest czasochłonna i musi być wykonywana regularnie. Obecnie jest rasą znaną, ale mało popularną.
Zobacz więcej
Stron: | 1 | 2 |