Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Pinczery/sznaucery


Pinczer miniaturowy
Klasyfikacja FCI: Grupa II Pinczery i sznaucery, molosy, psy górskie i szwajcarskie psy do bydła
Sekcja 1: Psy w typie pinczera i sznaucera, numer wzorca 185Rasa pochodzi z Niemiec, wyhodowana jako zminiaturyzowana odmiana pinczera średniego bez oznak karłowatości, takich jak rachityczny wygląd, okrągła głowa lub wyłupiaste oczy. Te psy pochodzą z rodziny terierów , jednak stanowią oddzielną rasę. Dawniej służyły jako szczurołapy, współcześnie dotrzymują człowiekowi towarzystwa.
Pies rasy miniaturowej, proporcjonalnie zbudowany. Zarys sylwetki powinien zamykać się w kwadracie.Uszy wysoko osadzone, stojące lub załamane wkształcie litery V. Ogon dawniej cięty (kopiowany), obecnie często pozostawiany naturalny.
Szata krótka, raczej twarda, gładko przylegająca bez podszerstka. Umaszczenie czarne z rudymi znaczeniami (podpalaniami) lub jednolicie rude w różnych odcieniach. Włos krótki, gęsty , lśniący i lniejący. Ogon i uszy powinny być przycięte.
Pies o żywym temperamencie, odważny, bystry i spostrzegawczy. Lubi spacery. Posiada silny instynkt łowiecki oraz stróżujący. Ratlery przywiązują się do jednego, ewentualnie dwóch członków rodziny. Zazwyczaj przejawia nieufność w stosunku do obcych, bywa szczekliwy.Pinczer miniaturowy jest psem do towarzystwa, także wykorzystywany jest jako pies pilnujący. Może być hodowany w małych mieszkaniach.
Sierść pinczera jest łatwa w pielęgnacji. Na jej wygląd wpływa odpowiednie żywienie bogate w NNKT oraz witaminy. Należy zwracać uwagę na czystość zębów psa, ponieważ u rasy tej występuje skłonność do osadzania się kamienia nazębnego. Wskazane jest również przycinanie pazurów co kilka miesięcy.


Na podstawie: artykuł Pinczer miniaturowy w Wikipedii
licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: WikipedyściJeżeli widzisz błąd na tej stronie lub wiesz więcej o tym psie i chcesz podzielić się wiedzą - napisz do nas. Wszelkie wskazówki i uwagi są dla nas bardzo cenne. Pomóż nam stworzyć naprawdę wartościowy i rzetelny opis tej rasy.

Jeżeli jesteś właścicielem psa tej rasy, prześlij do nas jego zdjęcie. Niech inni zobaczą jak wygląda Twój pinczer miniaturowy ! Za każdego przesłanego psa otrzymasz kupon SFORA mampsa, uprawniający do zakupów w promocyjnych cenach w sklepie mampsa.pl.