Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Psy molosowate


Dog de Bordeaux
Klasyfikacja FCI: Grupa II Pinczery i sznaucery, molosy, psy górskie i szwajcarskie psy do bydła
Sekcja 2: Molosowate, numer wzorca 116Jego krewnymi są najprawdopodobniej Mastiffy Angielskie oraz Buldogi. Pies ten w przeszłości wykorzystywany był do walk psów oraz polowań. Dog de Bordeaux to stara rasa francuska spokrewniona z mastiffami. Stąd też inna nazwa tego psa to Mastiff francuski.
Brązowoczerwone umaszczenie o kufie rudej lub czarnej. Możliwe niewielkie białe znaczenia na piersiach i łapach. Szata miękka, krótka i delikatna.
Obecnie jest to łagodny pies, o zrównoważonym charakterze. Lubi towarzystwo dzieci. Sprawdza się jako pies obronny i stróżujący. Podczas wychowywania trzeba zachować konsekwencję. Należy mu zapewnić odpowiednią ilość ruchu. Pies raczej dla doświadczonych właścicieli.
Niegdyś pies bojowy i obronny. Obecnie jest to łagodny pies rodzinny.
Pielęgnacja sierści jest bezproblemowa, pies posiada bardzo krótką szatę.

Spotykane są u tej rasy schorzenia takie jak: dysplazja stawu biodrowego, schorzenia powiek, problemy z chrząstkami. Także zapalenie stawów i alergie skórne
Rasa ta stała się bardziej popularna w Polsce dzięki reklamom oraz serialowi "Rodzina zastępcza", gdzie jednym z bohaterów jest pies rasy Dogue de Bordeaux.


Na podstawie: artykuł Dog de Bordeaux w Wikipedii
licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: WikipedyściJeżeli widzisz błąd na tej stronie lub wiesz więcej o tym psie i chcesz podzielić się wiedzą - napisz do nas. Wszelkie wskazówki i uwagi są dla nas bardzo cenne. Pomóż nam stworzyć naprawdę wartościowy i rzetelny opis tej rasy.

Jeżeli jesteś właścicielem psa tej rasy, prześlij do nas jego zdjęcie. Niech inni zobaczą jak wygląda Twój dog de bordeaux ! Za każdego przesłanego psa otrzymasz kupon SFORA mampsa, uprawniający do zakupów w promocyjnych cenach w sklepie mampsa.pl.