Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Teriery » Duże i średnie


Czarny terier rosyjski
Klasyfikacja FCI: Grupa II Teriery
Sekcja 1: Teriery duże i średnie, numer wzorca 327Rasa ta została zatwierdzona w byłym Związku Radzieckim w roku 1981. Zamiarem władz ZSRR było otrzymanie psa wytrzymałego, odpornego na warunki klimatyczne o uniwersalnych cechach użytkowych, wykorzystywanych dla potrzeb wojska jak i służb granicznych. Rozpoczęto program hodowlany, w którym rasami wyjściowymi dla dzisiejszego czarnego teriera rosyjskiego, miały być: Sznaucer olbrzymi, Rottweiler oraz Airedale Terrier. W powstaniu tej rasy miały także swój udział: nowofunlandy oraz flandryjskie psy zaganiające.
Głównie teriery te są czarne, może występować miejscowo siwe przesianie. Mogą również odziedziczyć szatę po swoich przodkach, więc mogą być w typie Airedale Teriera, Owczarka Kaukaskiego lub Rottweilera, jednak nie są one dopuszczane do dalszej hodowli.
Psy tej rasy są odważne, pewne siebie, silne, nieufne wobec obcych. Rozważne, nie pobudliwe. Świetnie nadają się do szkolenia, są pojętne i posłuszne. Czarny terier jest lojalny, oddany rodzinie, kocha dzieci. W domu nie niszczy przedmiotów, zgadza się z innymi zwierzętami. Szczeka bardzo mało lub wcale.
Bardzo odporne na choroby i różne warunki atmosferyczne. Nie potrzebuje dużej dawki ruchu.


Na podstawie: artykuł Czarny terier rosyjski w Wikipedii
licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: WikipedyściJeżeli widzisz błąd na tej stronie lub wiesz więcej o tym psie i chcesz podzielić się wiedzą - napisz do nas. Wszelkie wskazówki i uwagi są dla nas bardzo cenne. Pomóż nam stworzyć naprawdę wartościowy i rzetelny opis tej rasy.

Jeżeli jesteś właścicielem psa tej rasy, prześlij do nas jego zdjęcie. Niech inni zobaczą jak wygląda Twój terier rosyjski ! Za każdego przesłanego psa otrzymasz kupon SFORA mampsa, uprawniający do zakupów w promocyjnych cenach w sklepie mampsa.pl.