Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Psy molosowate


Cane Corso
Klasyfikacja FCI: Grupa II Pinczery i sznaucery, molosy, psy górskie i szwajcarskie psy do bydła
Sekcja 2: Molosowate, numer wzorca 343Rasa ta pochodzi z Półwyspu Apenińskiego. Jedna z najstarszych ras istniejących na świecie, wywodzi się z molosów asyryjskich.

Cane Corso jest potomkiem rzymskich molosów canis pugnax. Używano go do polowań na grubego zwierza. Jako pomocniczy pies wojskowy, pies pasterski i obronny, dość powszechny na całym półwyspie Apenińskim, lecz najbardziej popularny na terenach Apulii, Lukanii i Samnium. Obecnie hodowany głównie w prowincjach Bari i Foggia. Imię "corso" (łac. cohors) znaczy strażnik, opiekun (etymologia niepewna).
Mocny, zacięty. Skóra dość gruba, przylegająca. Sylwetka masywna i atletyczna..
Sierść krótka, błyszcząca. Maść może być czarna, błękitna, płowa, czarnoczerwona, jednolita lub pręgowana, jelenia
Dla członków rodziny jest łagodny. W stosunku do obcych zachowuje dystans. W procesie szkolenia wymaga łagodnego podejścia.


Na podstawie: artykuł Cane Corso w Wikipedii
licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: WikipedyściJeżeli widzisz błąd na tej stronie lub wiesz więcej o tym psie i chcesz podzielić się wiedzą - napisz do nas. Wszelkie wskazówki i uwagi są dla nas bardzo cenne. Pomóż nam stworzyć naprawdę wartościowy i rzetelny opis tej rasy.

Jeżeli jesteś właścicielem psa tej rasy, prześlij do nas jego zdjęcie. Niech inni zobaczą jak wygląda Twój cane corso ! Za każdego przesłanego psa otrzymasz kupon SFORA mampsa, uprawniający do zakupów w promocyjnych cenach w sklepie mampsa.pl.