Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Owczarki


Polski owczarek nizinny
Klasyfikacja FCI: Grupa I Owczarki i inne psy pasterskie z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła
Sekcja 1: Owczarki, numer wzorca 251Pies ten od wielu pokoleń egzystował na ziemiach polskich, nie podlegając specjalnej selekcji ze względu na wygląd, liczyła się tylko jego użyteczność.
Pies średniej wielkości. Ogon może być naturalnie szczątkowy, skrócony lub długi. Ogon skrócony lub długi bywa kopiowany.
Szata długa z dużą ilością podszerstka. Wszelkie umaszczenia są dopuszczalne.
Odważny, energiczny pies z niewielką skłonnością do włóczęgostwa i kłusownictwa.
To pies o silnym instynkcie zaganiającym i stróżującym, stąd wykorzystywany przez setki lat do pilnowania dużych stad owiec. Obecnie najczęściej pełni rolę psa towarzyszącego.
Ze względu na duży temperament tego psa (a także skłonność do utraty linii) istnieje konieczność zapewnienia mu dużej dawki ruchu na wolnym powietrzu. Włos wymaga systematycznej pielęgnacji.
Szeroko rozpowszechniona w Polsce rasa.


Na podstawie: artykuł Polski owczarek nizinny w Wikipedii
licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: WikipedyściJeżeli widzisz błąd na tej stronie lub wiesz więcej o tym psie i chcesz podzielić się wiedzą - napisz do nas. Wszelkie wskazówki i uwagi są dla nas bardzo cenne. Pomóż nam stworzyć naprawdę wartościowy i rzetelny opis tej rasy.

Jeżeli jesteś właścicielem psa tej rasy, prześlij do nas jego zdjęcie. Niech inni zobaczą jak wygląda Twój pon ! Za każdego przesłanego psa otrzymasz kupon SFORA mampsa, uprawniający do zakupów w promocyjnych cenach w sklepie mampsa.pl.